Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri xanım Sahibə Qafarova Sankt-Peterburq şəhərinə səfər etmişdir.
2021-ci ilin oktyabr ayının 7-də Azərbaycan Respublikasının diplomatik missiyasının inzibati binasında Baş konsul Sultan Qasımov Türkiyə Respublikasının Sankt-Peterburqdakı yeni təyin olunmuş Baş konsulu Özgün Talu ilə görüş keçirmişdir
07 oktyabr 2021
2021-ci ilin sentyabr ayının 30-da Azərbaycan Respublikasının diplomatik missiyasının inzibati binasında Baş konsul Sultan Qasımov İsveç Krallığının Sankt-Peterburqdakı yeni təyin olunmuş Baş konsulu Yan Lundin (Jan Lundin) ilə görüş keçirmişdir.
30 sentyabr 2021
Sentyabrın 28-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Fransanın “France-24” televiziya kanalına müsahibə verib.
29 sentyabr 2021
27 sentyabr - Azərbaycan Respublikasında Anım Gününün qeyd olunması münasibəti ilə bağlı Sankt-Peterburq şəhərində Baş konsulluq tərəfindən tədbir keçirilmişdir
27 sentyabr 2021
No:362/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin 27 sentyabr - Azərbaycan Respublikasında Anım Günü ilə bağlı bəyanatı