Sankt-Peterburqda Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsi anılıb
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin, Ermənistan Respublikası baş nazirinin və Rusiya Federasiyası Prezidentinin Bəyanatı
Sankt-Peterburqun Qanunvericilik Məclisinin sədri Aleksandr Belskinin Sankt-Peterburqda akkreditə olunmuş diplomatik korpusun rəhbərləri ilə görüşü
Интервью с Генеральным консулом Азербайджанской Республики в Санкт-Петербурге Султаном Гасымовым на радио Комсомольская правда»
Sankt-Peterburqun Xarici Əlaqələr Komitəsinin məlumatına əsasən, Sankt-Peterburqda yaşayan əcnəbi vətəndaşlara şəhərin 39 peyvənd məntəqəsində əvvəlcədən yazılmaq şərtilə “Sputnik Layt” vaksini vurdurmağı imkanı verilir. Qeyd olunan vaksin ödənişli əsasda həyata keçirilir və QR kod verilir.
Dövlət Ermitajında “Görünməyən incəsənət. İmkan sərhədlərini genişləndirərək” adlı inklüziv sərginin açılışı keçirilmişdir.