Azərbaycanın Əməkdar artisti Elvin Qəniyevin Sankt-Peterburqda çıxışı heyranlıqla qarşılanıb
Cari ilin 27 may tarixində Baş konsulluğun təşkilatçılığı ilə Sankt-Peterburqda 28 May – Respublika gününə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçirilib.
28 may 2021
Azərbaycan Respublikasının Xarici işlər naziri cənab Ceyhun Bayramovun Avropa Şurası Nazirlər Komitəsinin 131-ci iclasında çıxışı, 21 may 2021-ci il
21 may 2021
No:162/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə görüşünə dair məlumatı
11 may 2021
Cari ilin 10 may tarixində Baş konsulluğun diplomatları, Azərbaycan diasporunun nümayəndələri, AMOR gənclər təşkilatının fəalları Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin andan olmasının 98 illiyini qeyd ediblər.
9 may 2021-ci il tarixində Sankt-Peterburqun “Dvortsovaya” Meydanında Böyük Vətən Müharibəsində qələbənin 76-cı ildönümünə həsr olunmuş təntənəli hərbi parad keçirilmişdir. Sankt-Peterburq Hökumətinin dəvəti ilə tədbirdə Baş konsul Sultan Qasımov fəxri qonaq qismində iştirak etmişdir.
09 may 2021
No:161/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Faşizm üzərində Qələbənin 76-cı ildönümü ilə bağlı bəyanatı
Cari ilin 08 may tarixində Sankt-Peterburq şəhərindəki Piskaryov Memorial məzarlığında hökumətin təşkilatçılığı ilə Böyük Vətən Müharibəsində qələbənin 76-cı ildönümünə həsr olunmuş mərasim keçirilib.