30 iyun tarixində Baş konsulluğun sıx əməkdaşlıq etdiyi, Sankt-Peterburqun aparıcı KİV-ndən hesab edilən “Komsomolskaya Pravda” (KP) informasiya agentliyinin 97 illik yubileyi münasibətilə "Lendok" kinostudiyasında təntənəli tədbir keçirilmişdir. Mərasimi Qanunvericilik Məclisinin sədri Aleksandr Belski açaraq qonaqları salamlamışdır. Ənənəvi olaraq “Mediapersona-2022” qalibləri seçilmiş və şəhərin həyatında xüsusi xidmətləri olanlar müxtəlif sahələr üzrə şəxslərə Sankt-Peterburqdakı KP-nin baş redaktoru və baş direktoru İrina Jeqlova və digər rəsmi şəxslər tərəfindən mükafatlar təqdim olunmuşdur.
Təşkil olunmuş tədbirdə fəxri qonaq qismində Qanunvericilik Məclisinin sədri Aleksandr Belski, vitse-qubernatorlar Boris Piotrovski və Anatoli Poveli, Sankt-Peterburq hökumətinin Komitə rəhbərləri, Azərbaycanın, Çinin və İsrailin Baş konsulları iştirak ediblər.

97-летний юбилей информационного агентства «Комсомольская правда»
30 июня, в киностудии «Лендок» состоялось торжественное мероприятие по случаю 97-летия информационного агентства «Комсомольская правда», которое считается одним из ведущих средств массовой информации Санкт-Петербурга, с которым тесно сотрудничает Генеральное консульство. Церемонию с приветственным словом открыл председатель Законодательного собрания Санкт-Петербурга Александр Бельский.
По традиции, победителей «Медиаперсоны-2022» выбрали и наградили деятелей различных сфер с особыми заслугами в жизни города Ирина Жеглова, главный редактор и генеральный директор КП в Санкт-Петербурге, и другие официальные лица.
В организованном мероприятии в качестве почетных гостей приняли участие председатель Законодательного собрания Александр Бельский, вице-губернаторы Борис Пиотровский и Анатолий Повелий, главы комитетов правительства Санкт-Петербурга, генеральные консулы Азербайджана, Китая и Израиля.