Azərbaycan və Rusiya vətəndaşlarının qarşılıqlı səfərlərinin 2020-ci il 18 mart saat 00.00-dan etibarən müvəqqəti olaraq dayandırılması barədə qərar qəbul edilib.
Əziz həmvətənlər!
Azərbaycan Respublikasının və Rusiya Federasiyasının Hökumət başçılarının qarşılıqlı razılığına əsasən, koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan və Rusiya vətəndaşlarının qarşılıqlı səfərlərinin 2020-ci il 18 mart saat 00.00-dan etibarən müvəqqəti olaraq dayandırılması barədə qərar qəbul edilib. Yük maşınlarının sürücüləri istisna təşkil edəcək.
Ölkəyə qayıtmaq istəyən Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları üçün çarter uçuşları təşkil olunacaq. Uçuşların qrafikinə dair əlavə məlumat veriləcək.

Азербайджанской Республики и Российской Федерации было принято решение о временном приостановлении с 00.00 часов 18 марта 2020 года.
Уважаемые соотечественники!
В целях предотвращения распространения коронавируса по обоюдному согласию глав правительств Азербайджанской Республики и Российской Федерации было принято решение о временном приостановлении с 00.00 часов 18 марта 2020 года взаимных поездок граждан Азербайджана и России. Исключение будут составлять водители грузового автотранспорта.
Для граждан Азербайджанской Республики, желающих вернуться в страну, будут организованы чартерные рейсы, о графике которых будет сообщено дополнительно.