Çin Xalq Respublikasının Sankt-Peterburqdakı baş konsulu Van Venlinin konsulluq fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar “Astoriya” mehmanxanasında təntənəli qəbul keçirilib.
Tədbirdə Sankt-Peterburqun qubernatoru Aleksandr Beqlov, Sankt-Peterburq Qanunvericilik Məclisinin sədri Aleksandr Belski, Leninqrad vilayətinin qanunvericilik məclisi sədrinin müavini Tatyana Tyurina, Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin Sankt-Peterburqdakı nümayəndəliyinin rəhbəri Vladimir Zapevalov, Konsulluq Korpusunun duayeni - Azərbaycanın baş konsulu Sultan Qasımov və digər rəsmi şəxslər iştirak etmişlər.

В отеле «Астория» прошел торжественный прием в связи с завершением консульской миссии Ван Вэньли — генерального консула Китайской Народной Республики в Санкт-Петербурге.
На приеме приняли участие губернатор Санкт-Петербурга Александр Беглов, Председатель Законодательного Собрания Санкт-Петербурга Александр Бельский, заместитель председателя Законодательного собрания Ленинградской области Татьяна Тюрина, руководитель представительства МИД России в Санкт-Петербурге Владимир Запевалов, дуайен консульского корпуса — генеральный консул Азербайджана Султан Гасымов и другие официальные лица.