Azərbaycanın Əməkdar artisti Elvin Qəniyevin Sankt-Peterburqda çıxışı heyranlıqla qarşılanıb
Cari ilin 27 may tarixində Baş konsulluğun təşkilatçılığı ilə Sankt-Peterburqda 28 May – Respublika gününə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Xarici işlər naziri cənab Ceyhun Bayramovun Avropa Şurası Nazirlər Komitəsinin 131-ci iclasında çıxışı, 21 may 2021-ci il
No:162/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə görüşünə dair məlumatı
Cari ilin 10 may tarixində Baş konsulluğun diplomatları, Azərbaycan diasporunun nümayəndələri, AMOR gənclər təşkilatının fəalları Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin andan olmasının 98 illiyini qeyd ediblər.
9 may 2021-ci il tarixində Sankt-Peterburqun “Dvortsovaya” Meydanında Böyük Vətən Müharibəsində qələbənin 76-cı ildönümünə həsr olunmuş təntənəli hərbi parad keçirilmişdir. Sankt-Peterburq Hökumətinin dəvəti ilə tədbirdə Baş konsul Sultan Qasımov fəxri qonaq qismində iştirak etmişdir.
No:161/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Faşizm üzərində Qələbənin 76-cı ildönümü ilə bağlı bəyanatı
Cari ilin 08 may tarixində Sankt-Peterburq şəhərindəki Piskaryov Memorial məzarlığında hökumətin təşkilatçılığı ilə Böyük Vətən Müharibəsində qələbənin 76-cı ildönümünə həsr olunmuş mərasim keçirilib.
Azərbaycan parlament nümayəndə heyəti Sankt-Peterburqda Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsini yad edib
No:137/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin 18 aprel - Beynəlxalq Abidələr və Tarixi Yerlər Günü ilə əlaqədar bəyanatı
No:135/21, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin Ermənistan baş naziri N.Paşinyanın ölkə parlamentində söylədiklərinə dair şərhi
No:118/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Müstəqil Dövlətlər Birliyi ölkələrinin Xarici İşlər Nazirləri Şurasının iclasında çıxışına dair məlumatı
No:121/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin 4 aprel - Beynəlxalq Mina Xəbərdarlığı Günü ilə bağlı bəyanatı
No:117/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə görüşünə dair məlumatı
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun "Asiyanın Qəlbi - İstanbul Prosesi"nin 9-cu Nazirlər Konfransında çıxışı