Azərbaycan ilə Rusiya arasında quru dövlət sərhədi vətəndaşların piyada keçidi üçün 2021-ci ilin 1 mart tarixinədək bağlı olacaqdır
Rusiya və Azərbaycanda koronavirusa yoluxanların sayının kəskin artması və ölkəmizdə sərt karantin tədbirlərinin tətbiqi ilə əlaqədar
Rusiya Federasiyası (Dağıstan Respublikası) ilə Azərbaycan Respublikası arasında quru dövlət sərhədi vətəndaşların keçidi üçün
2021-ci ilin 1 mart tarixinədək bağlı olacaqdır.
Qış fəslini, əlverişsiz hava şəraitini, infrastrukturun və məişət şəraitinin olmamasını nəzərə alaraq, həmçinin ciddi problemlərlə üzləşməmək üçün
Səfirlik Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarından sərhədi keçmək məqsədi ilə Dağıstana getməkdən çəkinməyi təkidlə xahiş edir.

пресс-релиз 21 декабря 2020
Сухопутная граница между Азербайджаном и Россией для пешеходного перехода граждан будет закрыта до 1 марта 2021 года
В связи с резким ростом числа людей, заразившихся коронавирусом как в России, так и в Азербайджане, а также введением внутри
нашей страны строгих карантинных мер, сухопутная государственная граница между Российской Федерацией (Республика Дагестан)
и Азербайджанской Республикой для перехода граждан будет закрыта до 1 марта 2021 года.
Учитывая зимнее время года, неблагоприятную погоду, отсутствие инфраструктуры и бытовых условий, во избежание серьёзных
проблем, Посольство убедительно просит граждан Азербайджанской Республики воздержаться от поездок в Дагестан с целью пересечения границы.