Mətbuat şərhi 04 fevral 2025
Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Nazirliyinin Sankt-Peterburqdakı Nümayəndəliyinin rəhbəri Maksim Poletayev ilə keçirilmiş görüşə dair
3 fevral 2025-ci il tarixində Baş konsulluğun başçısı vəzifəsini icra edən Anar Yusifzadə ilə Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Nazirliyinin Sankt-Peterburqdakı Nümayəndəliyinin yeni təyin olunmuş rəhbəri Maksim Poletayev arasında görüş keçirilmişdir.
Görüş zamanı iki ölkə arasındakı müttəfiqlik münasibətləri barədə fikir mübadiləsi aparılmış, Azərbaycan Respublikası ilə Sankt-Peterburq arasında mədəni, iqtisadi, humanitar və digər sahələr üzrə əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunmuş, Baş konsulluq ilə Nümayəndəlik arasında səmərəli fəaliyyətin gələcəkdə davam edəcəyinə əminlik ifadə edilmişdir.
Sonda Baş konsulluğun başçısı v.i.e. A.Yusifzadə təyinatı münasibətilə M.Poletayevi bir daha təbrik edərək həmkarına Baş konsulluq adından xatirə hədiyyəsi olaraq “Gəncə xalçası”  təqdim etmişdir.

О встрече с и.о. представителя МИД России в Санкт-Петербурге М.Г.Полетаевым
3 февраля состоялась встреча и.о. Генерального консула Азербайджанской Республики в Санкт-Петербурге А.Юсифзаде с и.о. представителя МИД России в Санкт-Петербурге М.Г.Полетаевым.
А.Юсифзаде поздравил М.Г.Полетаева с назначением на должность и выразил надежду на продолжение плодотворного сотрудничества.
В ходе беседы стороны обсудили актуальные вопросы двустороннего взаимодействия, текущей деятельности консульского учреждения Азербайджана в Санкт-Петербурге, отметили высокий уровень отношений между странами.
В конце встречи и.о. Генерального консула А.Юсифзаде на память о знакомстве вручил М.Г.Полетаеву «Гянджинский» ковер.