Mətbuat şərhi 06 fevral 2024
Komsomolskaya pravda qəzetində "Suverenliyin və müstəqilliyin möhkəmləndirilməsi. Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkilərindən nə gözləmək olar" başlıqlı məqalə dərc edilib
Məqalədə BRİKS və ŞƏT İnnovativ Diplomatiya Mərkəzinin mütəxəssisləri briksoloq, baş direktor Nina Ladıgina-Qlazunova və ŞƏT ölkələri üzrə ekspert, icraçı direktor Yelizaveta Petrova 2024-cü ilin 7 fevral tarixinə təyin olunmuş növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri, seçkilərin Azərbaycan Respublikası və beynəlxalq tərəfdaşlar üçün əhəmiyyəti, seçkidən sonrakı dövrdə nələrin gözlənilməsi haqqında bəhs edilib.

пресс-релиз 06 февраля 2024
Комсомольская правда опубликовала статью "Укрепление суверенитета и независимости. Что ожидать от президентских выборов в Азербайджане."
В статье специалисты Центра инновационной дипломатии БРИКС и ШОС - бриксолог, генеральный директор Нина Ладыгина-Глазунова и эксперт по странам ШОС, исполнительный директор Елизавета Петрова рассказали о назначенных на 7 февраля 2024 года внеочередных выборах Президента Азербайджанской Республики, важности выборов для Азербайджанской Республики и международных партнеров, и о том, чего ожидать в поствыборный период.