Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri xanım Sahibə Qafarova Sankt-Peterburq şəhərinə səfər etmişdir.
2021-ci ilin oktyabr ayının 7-də Azərbaycan Respublikasının diplomatik missiyasının inzibati binasında Baş konsul Sultan Qasımov Türkiyə Respublikasının Sankt-Peterburqdakı yeni təyin olunmuş Baş konsulu Özgün Talu ilə görüş keçirmişdir
2021-ci ilin sentyabr ayının 30-da Azərbaycan Respublikasının diplomatik missiyasının inzibati binasında Baş konsul Sultan Qasımov İsveç Krallığının Sankt-Peterburqdakı yeni təyin olunmuş Baş konsulu Yan Lundin (Jan Lundin) ilə görüş keçirmişdir.
Sentyabrın 28-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Fransanın “France-24” televiziya kanalına müsahibə verib.
27 sentyabr - Azərbaycan Respublikasında Anım Gününün qeyd olunması münasibəti ilə bağlı Sankt-Peterburq şəhərində Baş konsulluq tərəfindən tədbir keçirilmişdir
No:362/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin 27 sentyabr - Azərbaycan Respublikasında Anım Günü ilə bağlı bəyanatı
İlham Əliyevin Rusiyanın nüfuzlu “Nasionalnaya oborona” jurnalına müsahibəsi
Azərbaycan Respublikasının Xarici işlər naziri cənab Ceyhun Bayramovun GUAM Xarici İşlər Nazirləri Şurasının 37-ci iclasında çıxışı
Baş konsul Sultan Qasımov Norveç Krallığının Sankt-Peterburqdakı Baş konsulu ilə görüşüb.
Sankt-Peterburqun Mariinski tetrında tanınmış xoreoqraf Eldar Əliyevin quruluşunda Azərbaycanın dahi bəstəkarı Fikrət Əmirovun “1001 gecə” baleti
İlham Əliyev Rusiyaya işgüzar səfərə gəlib
Sankt-Peterburq şəhərində səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru Kamran Əliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsini yad edib.
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Naziri сənab Ceyhun Bayramovun QDİƏT üzv dövlətlərin Xarici İşlər Nazirləri Şurasının 43-cü iclasında çıxışı, 30 iyun 2021
İyunun 10-dan etibarən Rusiya və Türkiyə vətəndaşları hava yolu ilə Azərbaycana müəyyən edilmiş şərtlərlə səfər edə biləcəklər ________________________________________