No:070/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Xocalı soyqırımının 29-cu ildönümü ilə əlaqədar bəyanatı
Sankt-Peterburqda Xocalı soyqırımının 29-cu ildönümünə həsr olunmuş xatirə gecəsi keçirilib
Bu gün bütün Azərbaycan xalqı erməni qüvvələri tərəfindən dinc əhalimizə qarşı həyata keçirilmiş Xocalı soyqırımının 29-cu ildönümünü qeyd edir.
No:060/21, Xarici işlər naziri cənab Ceyhun Bayramovun BMT İnsan Hüquqları Şurasının 46-cı sessiyasının Yüksək Səviyyəli Seqmentində çıxışı
Sankt-Peterburqda Rusiya Etnoqrafiya Muzeyində “Tale ipini xalçaya toxuyaraq... Azərbaycan dekorativ-tətbiqi sənəti Rusiya Etnoqrafiya Muzeyinin kolleksiyasında” adlı sərgi keçirilib
Azərbaycanın Sankt-Peterburq şəhərindəki Baş konsulluğunun əməkdaşları Leninqradın blokadadan azad olunmasının 77-ci ildönümü münasibətilə keçirilən mərasimdə iştirak ediblər.
20 Yanvar faciəsinin 31-ci ildönümü ilə əlaqədar Sankt-Peterburqda anım mərasimi keçirilib
No:511/20, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin “Qara Yanvar” hadisələrinin 31-ci ildönümü ilə əlaqədar bəyanatı
15 yanvar 2021-ci il tarixində Sankt-Peterburqun aparıcı teatrı sayılan Mariinski Teatrının səhnəsində dahi Azərbaycan bəstəkarı Fikrət Əmirovun əsəri “Min bir gecə” baleti təqdim edilmişdir.