26 İyun – Silahlı Qüvvələr Günü ilə əlaqədar Sankt-Peterburqda ali hərbi təhsil alan azərbaycanlı zabitlər ilə keçirilmiş görüş
26 İyun – Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələr Günü münasibətilə Rusiya Federasiyasının Müdafiə Nazirliyinin Sankt-Peterburq şəhərindəki Hərbi Tibb Akademiyasını fərqlənmə ilə bitirən azərbaycanlı zabitlər ilə Azərbaycan Respublikasının Sankt-Peterburqdakı Baş Konsulluğunda görüş keçirilmişdir.
Görüş zamanı Baş konsul vəzifəsini icra edən Anar Yusifzadə qarşıdan gələn 26 İyun - Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələr Günü münasibətilə təhsildə fərqlənən hərbi qulluqçuları təbrik etmiş, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulamış və Baş konsulluq adından xatirə hədiyyələri təqdim olunmuşdur.

Встреча с азербайджанскими офицерами, получающими высшее военное образование в Санкт-Петербурге по случаю Дня Вооруженных Сил Азербайджанской Республики
И.о. Генерального консула Азербайджана в г. Санкт-Петербург Анар Юсифзаде принял сегодня в Генеральном консульстве военнослужащих Азербайджанской армии, с отличием завершивших обучение в Военно-медицинской академии МО РФ в Санкт-Петербурге и получивших красные дипломы.
В ходе встречи А. Юсифзаде поздравил азербайджанских офицеров с Днем Вооруженных Сил Азербайджанской Республики и успешным окончанием учебы, вручил им памятные подарки, а также пожелал дальнейших успехов в службе.